Legalna produkcja naturalnych kosmetyków w Polsce


Filmik na www.jestemzielona.pl od Agnieszky Zdunek

 

Porozmawianie z kimś kompetentnym na temat legalnej produkcji kosmetyków było moim celem od momentu, kiedy wpadłam na pomysł nagrywania podcastów. Raz, że sama tworzę kosmetyki i mydła dla siebie i rodziny, dwa, że wśród osób interesujących się ekologię i „zielonym” stylem” życia coraz więcej osób również kręci kremy i szuka informacji w jaki sposób przekuć tę swoją pasję na źródło dochodu. Legalna produkcja naturalnych kosmetyków

 • Co trzeba zrobić, żeby swoje hobby przemienić w legalną produkcję?
 • Jakie wymagania są stawiane producentom kosmetyków?
 • I wreszcie dlaczego producenci kosmetyczni nie lubią szkła???

O legalnej produkcji kosmetyków rozmawiam z Martą Remplewicz, która wraz z Zofią Marciniak tworzy markę Kosmetyki DLA.

O czym jeszcze jest rozmowa? 

 • Czy trzeba mieć cały zakład produkcyjny/ profesjonalnie wyposażone laboratorium czy można jednak inaczej to rozwiązać?
 • Co to jest GMP (good manufacturing practice) i CNPM (Cosmetic Product Notification Portal) ?
 • Jakie rozporządzenie jest głównym dokumentem określającym normy produkcji kosmetyków?
 • Kim jest safty asesor i gdzie go znaleźć?
 • Co to jest homogenizer? Legalna produkcja naturalnych kosmetyków
 • Jaka jest definicja kosmetyku naturalnego i organicznego?
 • Czy dobrej jakości produkty kosmetyczne muszą być bardzo drogie?
 • Czy krem i mydło muszą przejść te same badania? Legalna produkcja naturalnych kosmetyków
 • Czy w gotowych kosmetykach na pewno znajdziemy zioła z pól i ogrodów?
 • Czy można testować kosmetyki i surowce kosmetyczne na zwierzętach? Legalna produkcja naturalnych kosmetyków

Uwaga: to nie jest podcast o tym czy trzeba mieć i jak założyć działalność gospodarczą żeby sprzedawać kosmetyki czy mydła, bo taka działalność jest po prostu obowiązkowa jak się sprzedaje cokolwiek.

 

Jeżeli zainteresował Cię temat  zero waste zapraszam do wysłuchania odcinka 6, w którym o idei zero i less waste rozmawiam z Agnieszką Sadowską – Konczal oraz odcinka nr 7, w którym o prowadzeniu biznesu opartego o zero waste rozmawiam z Małgorzatą StaniszewskąLegalna produkcja naturalnych kosmetyków

Podcastu możesz wysłuchać tutaj lub poprzez jakikolwiek program do podcastów. Możesz również odsłuchać go na moim kanale You Tube Jestem Zielona. Oglądając wideo zasubskrybuj proszę ten kanał – dzięki temu będziesz otrzymasz powiadomienie, gdy tylko pojawi się nowy film.

Last Articles
Mydełka jak bursztyny
Przepis od Lili Natura na mydełka jak bursztynyDzisiaj zapraszam Was do zamienienia się w totalnie kreatywne, zakręcone, artystyczne dusze! Dzisiaj robimy mydełka jak bursztyny!Wszyscy, którzy pa..
179
Chcesz sprzedawać swoje mydła
7 wskazówek dla hobbystów, którzy chcą sprzedawać swoje mydła Droga od pierwszej zrobionej własnoręcznie kostki do prostokątnej drewnianej formy pełnej mydła na zamówienie, może wyglądać różnie. ..
858
Kosmetyki, które wyglądają jak jedzenie
Gdy dwulatki poznają świat, chętnie (przynajmniej za pierwszym razem) wgryzają się w mydło. Istnieją kosmetyki, które wyglądem kuszą również dorosłych – wzorowane są na babeczkach, tortach i desera..
446
Jak bezpiecznie zrobić mydełko glicerynowe z dzieckiem
Twoje dziecko jest wulkanem energii i szybko się nudzi? Chciałabyś mu znaleźć kreatywne zajęcie, na którym choć trochę skupi swoją uwagę? Zrób z nim mydełko glicerynowe i pokaż sztuczki z..
709