Proste wskazówki jak bezpiecznie zrobić mydełko glicerynowe z dzieckiem

Twoje dziecko jest wulkanem energii i szybko się nudzi? Chciałabyś mu znaleźć kreatywne zajęcie, na którym choć trochę skupi swoją uwagę? Zrób z nim mydełko glicerynowe i pokaż sztuczki związane z dodaniem takich akcesoriów jak tła, brokat, barwniki czy olejki eteryczne. Samodzielne robienie mydełka glicerynowego może przynieść sporo zabawy oraz owocnej nauki.


Zabawa z dzieckiem w robienie mydełka glicerynowego to doskonały sposób na wciągnięcie malucha w świat wyobraźni. Bo przecież pomysł na własne mydełko, powstaje w naszych głowach. Ogranicza cię tylko twoja pomysłowość. Pokaz dziecku w jak prosty sposób, możecie wspólnie i przyjemnie spędzić wieczór. Zamiast oglądać bajek, czy grać na komputerze, zróbcie własne mydełko!


Wszystko czego będziecie potrzebować znajduje się w naszym internetowym sklepie pod adresem www.zrobmydelko.com. Nie znasz nas jeszcze? Koniecznie zajrzyj na Facebooka oraz Instagram! Znajdziesz tam sporą dawkę inspiracji oraz cennych uwag jak poprawnie i w nietuzinkowy sposób udekorować własne mydełka lub jak je zapakować w prezent dla bliskiej osoby.


Mydełka glicerynowe coraz częściej świadomie wybierane są przez konsumentów, którzy rezygnują z drogeryjnych produktów, słabej jakości. Gliceryna jest szczególnie polecana osobom z wrażliwą, suchą skórą. Dlaczego? Jej odczyn pH mocno zbliżony jest do pH skóry człowieka. Z tego względu mydełko glicerynowe świetnie nawilża, odżywia skórę. Nie trzeba zatem dodawać, że używanie go przez dzieci jest dobrym rozwiązaniem. Zadbaj o skórę swojego dziecka!


Zanim jednak przejdziecie do wspólnego eksperymentu warto wcześniej zrobić mały projekt mydełka. Czym ma się charakteryzować, co przedstawiać, jaki kolor wybrać oraz jaki zapach będzie dziecku podobał się najbardziej. Następnie koniecznie trzeba przygotować miejsce, na którym cały proces będzie się odbywał. Ważne, aby usunąć z pobliża zbędne przedmioty, które mogłyby przez przypadek zostać uszkodzone, bądź które zwyczajnie zabierają zbyt dużo miejsca.


Zrobienie mydełka glicerynowego z dzieckiem jest niesamowicie prostym zadaniem, które przynosi sporo satysfakcji, przede wszystkim maluchowi. Świetna zabawa, połączona z bogatym doświadczeniem.


Aby zrobić mydełko glicerynowe potrzebne będą:

  • Baza mydlana glicerynowa

  • Dowolne barwniki

  • Olejki zapachowe

  • Foremki silikonowe


Jeżeli nie posiadasz specjalnych silikonowych foremek do robienia mydełek, skorzystaj z foremek do babeczek, które na pewno masz w swojej kuchni.


Mydełko glicerynowe, krok po kroku


Zaczynamy od rozpuszczenia bazy mydlanej, najlepiej w kąpieli wodnej. Gotujemy wodę w niedużym garnku, umieszczamy w nim miskę z bazą mydlaną. Czekamy aż się roztopi. Uważamy, aby dziecko się nie oparzyło, na wszelki wypadek załóżmy mu rękawice kuchenne. Według własnych preferencji do mydełka można dodać barwnik, olejek eteryczny oraz inne dodatki w postaci płatków kwiatów, ziaren kawy itp. Kolejny etap to wlewanie bazy do silikonowych foremek. Tutaj również należy zachować ostrożność, w przypadku, gdy podejmuje się tego małe dziecko. Pozostawiamy mydełka do ostudzenia w chłodnym miejscu na ok. 12-24h. I gotowe!


Piękne kolorowe mydełka glicerynowe zaprojektowane w różnych kształtach można pięknie zapakować i podarować w prezencie bliskim. Dziecko może wykorzystać tę zdolność aby samemu wykonać mydełko dla koleżanki lub kolegi i podarować na urodziny. Ponadto, taka zabawa z dzieckiem pobudza jego zmysł oraz rozwój motoryki.


Jak sama widzisz, wykonanie własnoręcznie mydełka glicerynowego jest niezwykle proste, nawet z dzieckiem. Możesz skorzystać z artykułów dostępnych w naszym internetowym sklepie www.zrobmydelko.pl lub podarować dziecku gotowy zestaw mydlarski. Zabawa gwarantowana! Pobudź kreatywność u swojego dziecka! Daj się ponieść wyobraźni!  

Last Articles
Kryształowe ultra słodkie mydełka
Przepis od Lili Natura na Kryształowe ultra słodkie mydełka. Mam takie wrażenie, że ostatnimi czasy ze szczególnym uwielbieniem spotyka się wszystko to, co błyszczące, słodkie, kryształ..
2174
Mydełka agatowe
Przepis od Lili Natura na mydełka agatowe. Kamienie? Plastry agatów? Nie – mydła agatowe!Czyli zapraszam dzisiaj na kolejny przepis i obrazkową instrukcję na jakże oryginalne mydełka! Nieco wyobr..
3450
Segregacja śmieci w domu
Segregowanie śmieci może wydawać się proste i oczywiste – wystarczy podzielić odpady ze względu na rodzaj materiału i umieścić w odpowiednim kontenerze. Papierowe artykuły do niebieskiego kosza, ..
1445
Woski pachnące majem malowane
Przepis od Lili Natura na Woski pachnące.Za szybko mijają te dni najpiękniejsze rozkwitu bujnego i pełnego. Za szybko maj nam uciekł, a i czerwca zaraz zapewne nie będzie. Jak zatrzymać te beztro..
3330