Forbury czy Crystal? Którą bazę mydlaną wybrać?

Aby stworzyć samodzielnie jakiekolwiek mydełko niezbędna jest baza mydlana. Bez niej nic nie powstanie. Jak zatem wybrać tę właściwą, aby eksperyment zakończył się powodzeniem? Przedstawiamy dwie najpopularniejsze bazy, dzięki którym stworzysz pięknie wyglądające i zapachem zniewalające mydełka własnej roboty.


Baza mydlana stworzona została po to, aby móc samodzielnie sporządzić mydło glicerynowe prostą metodą zwaną Melt & Pour, która oznacza „roztop” a następnie „wlej”. Kupioną bazę wystarczy roztopić w mikrofali dodać dowolny barwnik oraz aromat, a następnie przelać do formy. Odczekać ok. 30-40 min i mydełko gotowe! Jak sam widzisz, wszystko zaczyna się od odpowiedniego fundamentu, którym w tym przykładzie jest baza mydlana.


Mydełka glicerynowe powstają z kilku podstawowych w składników, z których najważniejsza to baza mydlana. Przedstawiamy dwie najbardziej znane oraz najbardziej cenione bazy, które zdobyły zaufanie tysiąca klientów na całym świecie. Dzięki nim powstały wyroby cechujące się najwyższą jakością oraz różnorodnością wynikającą z kreatywności samych nabywców. Świadomie wybrana baza mydlana to w pełni udany eksperyment i świetna zabawa, którą możesz zarazić całą rodzinę.
Baza mydlana Forbury oraz baza mydlana Crystal. Dwa na pierwszy rzut oka wręcz identyczne produkty, o wysokiej zawartości gliceryny, cechujące się neutralnym, mało wyczuwalnym zapachem, który jednak można zmienić się po dodaniu stosownego aromatu. Pozwala to na zaprojektowanie mydełka o dowolnym, ulubionym zapachu. Przez to każde mydło jest w 100% oryginalne i niepowtarzalne, ponieważ zostało wykonane przez ciebie.


Forbury direct to firma, która prowadzi sprzedaż jednej z dwóch najczęściej wybieranych przez Klientów baz mydlanych. Wyroby produkcji Forbury są stosunkowo nowe na polskim rynku, gdyż firma weszła do Polski w kwietniu tego roku. Znana natomiast w całej Europie, zwłaszcza w Wlk. Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii oraz we Włoszech. Firma wybierana jest ze względu na najwyższą jakość produktów oraz poszanowanie znanego producenta.
Co charakteryzuje bazy mydlane firmy Forbury direct?

 • Najwyższa jakość,

 • Brak SLS (Sodium Lauryl Sulfate)

 • Zadowalające stężenie piany

 • Oryginalne opakowanie producenta


Firma Forbury dysponuje wieloma produktami o przeróżnych właściwościach oraz rozmiarach opakowań, które dostępne są w naszym sklepie (1kg, 6kg, 20kg). Z tego względu można wyróżnić:

 • Baza mydlana Forbury Super Clear SLS Free

transparentna, nie zawiera SLS, Vanilla Stable

 • Baza mydlana Forbury White SLS Free

biała, nie zawiera SLS, Vanilla Stable

 • Baza mydlana Forbury Goats Milk

z kozim młekiem, lekko kremowa, nie zawiera SLS, Vanilla Stable

 • Baza mydlana Forbury SHEA Butter

z masłem Shea, lekko kremowa, nie zawiera SLS, Vanilla Stable

 • Baza mydlana Forbury Delicate Clear SLES&SLS Free

przezroczysta, nie zawiera SLES i SLS


Specyfikacja oraz wielorakość dostępnych baz mydlanych pozwala wybrać właściwą wedle własnego upodobania. Wszystkie wyliczone bazy znajdują się w naszym asortymencie.


 


Kolejna baza, warta uwagi, która przeznaczona jest do samodzielnego użytku to baza mydlana Crystal. Wytwórnia znajduje się także w Wlk. Brytanii i również oferuje produkty glicerynowe służące do tworzenia mydełek metodą Melt & Pour. Baza mydlana powstała tylko i wyłącznie ze składników organicznych. Posiada neutralny zapach. Czym jeszcze się charakteryzuje?

 • Nie zawiera SLES ani SLS,

 • Nie zawiera parabenów oraz phenoxyethanolów,

 • Nie zawiera PEG, MPG,

 • Posiada dobrą przejrzystość,

 • Dobrze się pieni,

 • Pozostawia skórę nawilżoną i gładką,


Naturalny skład oraz brak substancji szkodliwych to zdecydowany powód, dla którego warto wybrać właśnie tę bazę mydlaną Crystal. Dzięki temu, że została wykonana w trosce o zdrowie twojej skóry masz pewność, że jej nie podrażni ani nie uczuli. Sprawdzi się do bardzo delikatnej i wrażliwej skóry, także dziecka.


Obie bazy mydlane Forbury oraz Crystal cechuje jedna, najważniejsza rzecz. Naturalny skład, dający bezpieczeństwo podczas stosowania oraz wysoka zawartość gliceryny. Skóra po umyciu stworzonym własnoręcznie mydełkiem jest odpowiednio nawilżona i gładka.


Wciąż nie możesz się zdecydować, którą bazę wybrać? Przetestuj obie! Znajdziesz je w naszym sklepie www.zrobmydelko.pl


Daj się ponieść wyobraźni i stwórz własne, pachnące mydełko i podziel się z nami swoim doświadczeniem.  Last Articles
Kryształowe ultra słodkie mydełka
Przepis od Lili Natura na Kryształowe ultra słodkie mydełka. Mam takie wrażenie, że ostatnimi czasy ze szczególnym uwielbieniem spotyka się wszystko to, co błyszczące, słodkie, kryształ..
1126
Mydełka agatowe
Przepis od Lili Natura na mydełka agatowe. Kamienie? Plastry agatów? Nie – mydła agatowe!Czyli zapraszam dzisiaj na kolejny przepis i obrazkową instrukcję na jakże oryginalne mydełka! Nieco wyobr..
2163
Segregacja śmieci w domu
Segregowanie śmieci może wydawać się proste i oczywiste – wystarczy podzielić odpady ze względu na rodzaj materiału i umieścić w odpowiednim kontenerze. Papierowe artykuły do niebieskiego kosza, ..
882
Woski pachnące majem malowane
Przepis od Lili Natura na Woski pachnące.Za szybko mijają te dni najpiękniejsze rozkwitu bujnego i pełnego. Za szybko maj nam uciekł, a i czerwca zaraz zapewne nie będzie. Jak zatrzymać te beztro..
2310