Czego potrzebujesz do robienia mydełek?

Czego potrzebujesz do robienia mydełek? Wykaz akcesoriów W miarę wyrobu kolejnych pachnących sztuk bazy mydlanej będzie ubywać, barwnik kropla po kropli kiedyś się skończy, a akcesoria pozostaną. Jakie są najpopularniejsze formy i foremki do mydeł? Czego potrzebujesz, by rozpocząć domową produkcję mydła?

Akcesoria do wyrobu mydeł

Wyliczmy kolejno, podążając za przepisem:
 • naczynie do rozpuszczenia bazy mydlanej – Jakie? To zależy od tego, czy swoją bazę rozpuścisz w kuchence mikrofalowej, czy też w kąpieli wodnej. W pierwszym przypadku potrzebne będzie naczynie plastikowe lub szklane, przeznaczone do użytkowania w mikrofali, a także folia aluminiowa – by przykryć je od góry i zabezpieczyć substancję przed nadmiernym odparowaniem. Jeśli planujesz upłynnić bazę na kuchence, miskę lub zlewkę z bazą włóż do rondla z gotującą się wodą. Naczynie musi być na tyle pojemne, by móc wygodnie mieszać płyn. Niektórzy rozpuszczają bazę bezpośrednio w garnku, na palniku. W takim wypadku należy uważać, by nie dopuścić do wrzenia substancji, baza rozpuszcza się w 70 - 75ºC;
 • szpatułka do mieszania – płynnie przechodzimy do kolejnego punktu, jakim jest ulubiona szpatułka bądź łyżka do mieszania;
 • foremki – czy warto w nie inwestować, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z mydlarstwem? Jeśli nie jesteś pewna, za formę do mydła mogą posłużyć Ci inne akcesoria: foremki do kostek lodu, foremki do piasku i ciastoliny, plastikowe pojemniki (np. po produktach spożywczych). W naszym sklepie oferujemy różnorodne:
  1. formy plastikowe – małe plastikowe foremki do produkcji mydła pozwalają uzyskać kosmetyk o fantazyjnych kształtach. Dzięki nim stworzysz mydlane owoce, zwierzęta, serca, liście i wiele innych. Niewielkie mydła z foremek plastikowych będą służyć jako idealny dodatek do prezentu, sprawdzą się również w roli oryginalnej łazienkowej dekoracji.
  2. formy silikonowe – używając do wyrobu domowego mydła form silikonowych, można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Spójrz na formy silikonowe ZróbMydełko! Wytłoczone w nich wzory pozwalają na zastosowanie podczas wylewania bazy mydlanej techniki warstwowej – by oddzielić kolorem każdą partię obrazka. Mydła z foremek silikonowych możesz również zrobić w sposób klasyczny, a efekt będzie cieszył oko. Zaletą tego typu form jest łatwość w wyciąganiu zastygniętego mydła. Wystarczy nacisnąć je od spodu i gotowe!
 • stemple – najprostsze możesz wykonać sama. Jak zrobić stemple do mydła? Wystarczy pożądany wzór wyciąć w gumce do mazania lub w... surowym ziemniaku. Jeśli jednak będziesz chciała oznaczać swoje mydła logo firmy lub pseudonimem, warto zaopatrzyć się w stempel trwały i solidny;
  1. stemple akrylowe – jak nasze stemple akrylowe do wielokrotnego użytku. Podklejone są miękką gumą o grubości 2 mm, co znacznie ułatwia dociskanie i poprawia jakość wzoru widocznego na mydle. Wykonane na zamówienie, idealnie sprawdzają się w personalizacji mydła;
  2. stemple gumowe – zazwyczaj mocowane na drewnie, kojarzą się ze stemplami dla dzieci. Są miększe niż stemple akrylowe, choć pozwalają na odbijanie bardziej zaawansowanych wzorów.

Akcesoria do produkcji mydeł – gotowe zestawy

Jeżeli Twoje pierwsze mydełko jest dopiero w planach, może warto zakupić zestaw, dzięki któremu nie będziesz musiała martwić się o dodatkowe akcesoria? W skomponowanych przez nas kompletach ZróbMydełko znajduje się baza mydlana biała i przezroczysta, foremki silikonowe, barwniki, zapachy, etykiety i naklejki, rafia oraz ozdobne woreczki – wszystko, co potrzebne do zrobienia niepowtarzalnego mydełka dla siebie lub na prezent. A przy okazji, kto wie, może odkryjesz nowy ulubiony sposób spędzania wolnego czasu?

Last Articles
Kosmetyki, które wyglądają jak jedzenie
Gdy dwulatki poznają świat, chętnie (przynajmniej za pierwszym razem) wgryzają się w mydło. Istnieją kosmetyki, które wyglądem kuszą również dorosłych – wzorowane są na babeczkach, tortach i desera..
125
Jak bezpiecznie zrobić mydełko glicerynowe z dzieckiem
Twoje dziecko jest wulkanem energii i szybko się nudzi? Chciałabyś mu znaleźć kreatywne zajęcie, na którym choć trochę skupi swoją uwagę? Zrób z nim mydełko glicerynowe i pokaż sztuczki z..
199
Bazy mydlane "Melt &Pour" - którą bazę wybrać?
Jeśli myślisz o wykonaniu mydła metodą „Melt and pour”, nie wymagającym pracy z ługiem sodowym, pierwszym krokiem jest wybór bazy.  Na rynku dostępne są różne rodzaje bazy mydlanej. Sprawdźcie, b..
692
Jakie kosmetyki możesz zrobić sama?
Są ludzie, którzy w swojej kosmetyczce nie mają ani jednego drogeryjnego specyfiku. Z kilku powodów: żyją w nurcie zero waste i chcą produkować jak najmniej plastikowych odpadów; mają świadomość, c..
455