Czego potrzebujesz do robienia mydełek?

Czego potrzebujesz do robienia mydełek? Wykaz akcesoriów W miarę wyrobu kolejnych pachnących sztuk bazy mydlanej będzie ubywać, barwnik kropla po kropli kiedyś się skończy, a akcesoria pozostaną. Jakie są najpopularniejsze formy i foremki do mydeł? Czego potrzebujesz, by rozpocząć domową produkcję mydła?

Akcesoria do wyrobu mydeł

Wyliczmy kolejno, podążając za przepisem:
 • naczynie do rozpuszczenia bazy mydlanej – Jakie? To zależy od tego, czy swoją bazę rozpuścisz w kuchence mikrofalowej, czy też w kąpieli wodnej. W pierwszym przypadku potrzebne będzie naczynie plastikowe lub szklane, przeznaczone do użytkowania w mikrofali, a także folia aluminiowa – by przykryć je od góry i zabezpieczyć substancję przed nadmiernym odparowaniem. Jeśli planujesz upłynnić bazę na kuchence, miskę lub zlewkę z bazą włóż do rondla z gotującą się wodą. Naczynie musi być na tyle pojemne, by móc wygodnie mieszać płyn. Niektórzy rozpuszczają bazę bezpośrednio w garnku, na palniku. W takim wypadku należy uważać, by nie dopuścić do wrzenia substancji, baza rozpuszcza się w 70 - 75ºC;
 • szpatułka do mieszania – płynnie przechodzimy do kolejnego punktu, jakim jest ulubiona szpatułka bądź łyżka do mieszania;
 • foremki – czy warto w nie inwestować, gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z mydlarstwem? Jeśli nie jesteś pewna, za formę do mydła mogą posłużyć Ci inne akcesoria: foremki do kostek lodu, foremki do piasku i ciastoliny, plastikowe pojemniki (np. po produktach spożywczych). W naszym sklepie oferujemy różnorodne:
  1. formy plastikowe – małe plastikowe foremki do produkcji mydła pozwalają uzyskać kosmetyk o fantazyjnych kształtach. Dzięki nim stworzysz mydlane owoce, zwierzęta, serca, liście i wiele innych. Niewielkie mydła z foremek plastikowych będą służyć jako idealny dodatek do prezentu, sprawdzą się również w roli oryginalnej łazienkowej dekoracji.
  2. formy silikonowe – używając do wyrobu domowego mydła form silikonowych, można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Spójrz na formy silikonowe ZróbMydełko! Wytłoczone w nich wzory pozwalają na zastosowanie podczas wylewania bazy mydlanej techniki warstwowej – by oddzielić kolorem każdą partię obrazka. Mydła z foremek silikonowych możesz również zrobić w sposób klasyczny, a efekt będzie cieszył oko. Zaletą tego typu form jest łatwość w wyciąganiu zastygniętego mydła. Wystarczy nacisnąć je od spodu i gotowe!
 • stemple – najprostsze możesz wykonać sama. Jak zrobić stemple do mydła? Wystarczy pożądany wzór wyciąć w gumce do mazania lub w... surowym ziemniaku. Jeśli jednak będziesz chciała oznaczać swoje mydła logo firmy lub pseudonimem, warto zaopatrzyć się w stempel trwały i solidny;
  1. stemple akrylowe – jak nasze stemple akrylowe do wielokrotnego użytku. Podklejone są miękką gumą o grubości 2 mm, co znacznie ułatwia dociskanie i poprawia jakość wzoru widocznego na mydle. Wykonane na zamówienie, idealnie sprawdzają się w personalizacji mydła;
  2. stemple gumowe – zazwyczaj mocowane na drewnie, kojarzą się ze stemplami dla dzieci. Są miększe niż stemple akrylowe, choć pozwalają na odbijanie bardziej zaawansowanych wzorów.

Akcesoria do produkcji mydeł – gotowe zestawy

Jeżeli Twoje pierwsze mydełko jest dopiero w planach, może warto zakupić zestaw, dzięki któremu nie będziesz musiała martwić się o dodatkowe akcesoria? W skomponowanych przez nas kompletach ZróbMydełko znajduje się baza mydlana biała i przezroczysta, foremki silikonowe, barwniki, zapachy, etykiety i naklejki, rafia oraz ozdobne woreczki – wszystko, co potrzebne do zrobienia niepowtarzalnego mydełka dla siebie lub na prezent. A przy okazji, kto wie, może odkryjesz nowy ulubiony sposób spędzania wolnego czasu?

Last Articles
Mydełka jak bursztyny
Przepis od Lili Natura na mydełka jak bursztynyDzisiaj zapraszam Was do zamienienia się w totalnie kreatywne, zakręcone, artystyczne dusze! Dzisiaj robimy mydełka jak bursztyny!Wszyscy, którzy pa..
179
Chcesz sprzedawać swoje mydła
7 wskazówek dla hobbystów, którzy chcą sprzedawać swoje mydła Droga od pierwszej zrobionej własnoręcznie kostki do prostokątnej drewnianej formy pełnej mydła na zamówienie, może wyglądać różnie. ..
858
Kosmetyki, które wyglądają jak jedzenie
Gdy dwulatki poznają świat, chętnie (przynajmniej za pierwszym razem) wgryzają się w mydło. Istnieją kosmetyki, które wyglądem kuszą również dorosłych – wzorowane są na babeczkach, tortach i desera..
446
Jak bezpiecznie zrobić mydełko glicerynowe z dzieckiem
Twoje dziecko jest wulkanem energii i szybko się nudzi? Chciałabyś mu znaleźć kreatywne zajęcie, na którym choć trochę skupi swoją uwagę? Zrób z nim mydełko glicerynowe i pokaż sztuczki z..
709