Bazy mydlane "Melt &Pour" - którą bazę wybrać?

Jeśli myślisz o wykonaniu mydła metodą „Melt and pour”, nie wymagającym pracy z ługiem sodowym, pierwszym krokiem jest wybór bazy.  Na rynku dostępne są różne rodzaje bazy mydlanej. Sprawdźcie, bo jest z czego wybierać :)


Bazy mydlane

Przeanalizowaliśmy bazy otrzymane od ZróbMydełko.pl. Bazy, które możemy dostać na rynku dają dosyć dobre efekty. Z tymi bazami mogą pracować również dzieci, ponieważ technika „Melt and pour” jest bezpieczna.

Rodzaje bazy z jakimi pracowaliśmy:

Przezroczysta – baza podstawowa- od niej warto rozpocząć. Można w niej zatapiać dodatki i będą w niej widoczne. Nie zawiera SLS. 

Baza biała – tego typu baza umożliwia uzyskanie pastelowych kolorów mydła. Zatopione dodatki są mniej widoczne. Stosujemy ją raczej, gdy chcemy uzyskać efekt barwny w bazie nieprzezroczystej.

Baza mydlana African Black Soap – zawiera 5% afrykańskiego czarnego mydła, wykorzystywanego od wieków przez tubylców zamieszkujących rejony zachodniej Afryki. 

 

Bazy białe z dodatkami:

Z kozim mlekiem – jest bogate w składniki mleka koziego, stosowanego od stuleci w celach pielęgnacyjnych. 

Z masłem shea – o tym składniku pisaliśmy już na  blogu Akademii Home SPA.

Z trzema masłami shea, mango i kakaowym – zawiera również witaminy E, D i prowitaminy A. 

Z oślim mlekiem – a także witaminami E, A, B1, B6, C, D oraz kwasami Omega 3 i Omega 6. Obecnym w nim kwas linolowy rozjaśnia przebarwienia i nawilża skórę. Właściwości oślego mleka potwierdzają koreańskie marki kosmetyczne. 

 

Bazy przezroczyste z dodatkami (olejami):

Marchew, ogórek, aloes – bogata w beta-karoten, prowitaminy A, witaminy E, B1 i C. Wyciąg z ogórka i aloesu działa kojąco, nawilżająco i przeciwzapalnie. 

Oliwa z oliwek – zawiera 20% oliwy z oliwek. Skóra pod jej wpływem staje się gładka, miękka i odświeżona. Oliwa zmiękcza skórę. Jest polecana dla osób starszych i dzieci źle preferujących preparaty syntetyczne. 

Aloes – szybko się wchłania, nawilżając i uelastyczniając skórę, łagodzi podrażnienia. 

Olej arganowy – jeden z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie, nazywany „płynnym złotem Maroka”. Jest bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. 

Baza zawieszająca – pozwala na zawieszenie dodatków, które dzięki użyciu tego rodzaju bazy nie opadają na dno foremki. Ułatwia również wykonanie różnobarwnych wzorów. 


Oczywiście bazy z dodatkami można samodzielnie wzbogacić o dodatkowe składniki aczkolwiek to, że baza zawiera już dodatek ułatwia pracę. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, które wyrabiamy sobie podczas pracy z surowcami.


Artykul przygoowany przez Akademie Home SPA.

www.time4progress.pl

Last Articles
Mydełka jak bursztyny
Przepis od Lili Natura na mydełka jak bursztynyDzisiaj zapraszam Was do zamienienia się w totalnie kreatywne, zakręcone, artystyczne dusze! Dzisiaj robimy mydełka jak bursztyny!Wszyscy, którzy pa..
188
Chcesz sprzedawać swoje mydła
7 wskazówek dla hobbystów, którzy chcą sprzedawać swoje mydła Droga od pierwszej zrobionej własnoręcznie kostki do prostokątnej drewnianej formy pełnej mydła na zamówienie, może wyglądać różnie. ..
884
Kosmetyki, które wyglądają jak jedzenie
Gdy dwulatki poznają świat, chętnie (przynajmniej za pierwszym razem) wgryzają się w mydło. Istnieją kosmetyki, które wyglądem kuszą również dorosłych – wzorowane są na babeczkach, tortach i desera..
449
Jak bezpiecznie zrobić mydełko glicerynowe z dzieckiem
Twoje dziecko jest wulkanem energii i szybko się nudzi? Chciałabyś mu znaleźć kreatywne zajęcie, na którym choć trochę skupi swoją uwagę? Zrób z nim mydełko glicerynowe i pokaż sztuczki z..
720