Bazy mydlane "Melt &Pour" - którą bazę wybrać?

Jeśli myślisz o wykonaniu mydła metodą „Melt and pour”, nie wymagającym pracy z ługiem sodowym, pierwszym krokiem jest wybór bazy.  Na rynku dostępne są różne rodzaje bazy mydlanej. Sprawdźcie, bo jest z czego wybierać :)


Bazy mydlane

Przeanalizowaliśmy bazy otrzymane od ZróbMydełko.pl. Bazy, które możemy dostać na rynku dają dosyć dobre efekty. Z tymi bazami mogą pracować również dzieci, ponieważ technika „Melt and pour” jest bezpieczna.

Rodzaje bazy z jakimi pracowaliśmy:

Przezroczysta – baza podstawowa- od niej warto rozpocząć. Można w niej zatapiać dodatki i będą w niej widoczne. Nie zawiera SLS. 

Baza biała – tego typu baza umożliwia uzyskanie pastelowych kolorów mydła. Zatopione dodatki są mniej widoczne. Stosujemy ją raczej, gdy chcemy uzyskać efekt barwny w bazie nieprzezroczystej.

Baza mydlana African Black Soap – zawiera 5% afrykańskiego czarnego mydła, wykorzystywanego od wieków przez tubylców zamieszkujących rejony zachodniej Afryki. 

 

Bazy białe z dodatkami:

Z kozim mlekiem – jest bogate w składniki mleka koziego, stosowanego od stuleci w celach pielęgnacyjnych. 

Z masłem shea – o tym składniku pisaliśmy już na  blogu Akademii Home SPA.

Z trzema masłami shea, mango i kakaowym – zawiera również witaminy E, D i prowitaminy A. 

Z oślim mlekiem – a także witaminami E, A, B1, B6, C, D oraz kwasami Omega 3 i Omega 6. Obecnym w nim kwas linolowy rozjaśnia przebarwienia i nawilża skórę. Właściwości oślego mleka potwierdzają koreańskie marki kosmetyczne. 

 

Bazy przezroczyste z dodatkami (olejami):

Marchew, ogórek, aloes – bogata w beta-karoten, prowitaminy A, witaminy E, B1 i C. Wyciąg z ogórka i aloesu działa kojąco, nawilżająco i przeciwzapalnie. 

Oliwa z oliwek – zawiera 20% oliwy z oliwek. Skóra pod jej wpływem staje się gładka, miękka i odświeżona. Oliwa zmiękcza skórę. Jest polecana dla osób starszych i dzieci źle preferujących preparaty syntetyczne. 

Aloes – szybko się wchłania, nawilżając i uelastyczniając skórę, łagodzi podrażnienia. 

Olej arganowy – jeden z najdroższych i najbardziej cenionych olejów na świecie, nazywany „płynnym złotem Maroka”. Jest bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. 

Baza zawieszająca – pozwala na zawieszenie dodatków, które dzięki użyciu tego rodzaju bazy nie opadają na dno foremki. Ułatwia również wykonanie różnobarwnych wzorów. 


Oczywiście bazy z dodatkami można samodzielnie wzbogacić o dodatkowe składniki aczkolwiek to, że baza zawiera już dodatek ułatwia pracę. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, które wyrabiamy sobie podczas pracy z surowcami.


Artykul przygoowany przez Akademie Home SPA.

www.time4progress.pl

Last Articles
Jak bezpiecznie zrobić mydełko glicerynowe z dzieckiem
Twoje dziecko jest wulkanem energii i szybko się nudzi? Chciałabyś mu znaleźć kreatywne zajęcie, na którym choć trochę skupi swoją uwagę? Zrób z nim mydełko glicerynowe i pokaż sztuczki z..
87
Bazy mydlane "Melt &Pour" - którą bazę wybrać?
Jeśli myślisz o wykonaniu mydła metodą „Melt and pour”, nie wymagającym pracy z ługiem sodowym, pierwszym krokiem jest wybór bazy.  Na rynku dostępne są różne rodzaje bazy mydlanej. Sprawdźcie, b..
399
Jakie kosmetyki możesz zrobić sama?
Są ludzie, którzy w swojej kosmetyczce nie mają ani jednego drogeryjnego specyfiku. Z kilku powodów: żyją w nurcie zero waste i chcą produkować jak najmniej plastikowych odpadów; mają świadomość, c..
296
Przewodnik po rodzajach ręcznie wyrabianych mydeł
Na temat przewagi ręcznie wyrabianych mydeł nad tymi drogeryjnymi wiele już zostało powiedziane. Długowieczne receptury i naturalne składniki zapewniają wysoką skuteczność oraz wydajność mydlanych ..
689